به فروشگاه اینترنتی نامور خوش آمدید

0
cart-empty نامور مگ

سبد خريد شما خالي است !

محصولات شما بروزرسانی
مبلغ کل
0 ﷼
0
compare-empty نامور مگ

برای مقایسه محصول ، محصولات مورد نظر را از فروشگاه انتخاب کنید.


0
wishlist-empty نامور مگ

ليست علاقه مندي هاي شما خالي است!

clear

همه مجموعه ها

ds نامور مگ

امنیت در تلگرام

مدیر تلگرام، بار دیگر اظهارات وزیر ارتباطات ایران درباره انتقال سرورهای این شبکه را رد کرده اما در عین حال تایید کرده که تلگرام در ایران شبکه توزیع محتوا یا سی‌دی‌ان ( CDN) اجاره کرده است. وزیر ارتباطات ایران هم اعلام کرده بود که بعد از مذاکرات "موفق" با مدیر تلگرام "کار بزرگی انجام شده به نحوی که برای کانال‌های پرطرفدار و کانال‌هایی که مراجعه زیادی دارد، تلگرام سرور خود را به ایران آورده است و روی آن سی‌دی‌ان نصب کرده است." مدیر تلگرام، اما توضیح داد که شاید منظور وزیر ارتباطات ایران از انتقال سرور، داشتن سی‌دی‌ان باشد چون تلگرام "هیچگاه" اجازه نخواهد داد سرورهایش به کشورهای مختلف منتقل شود. آیا کشورهایى که در آن سرور تلگرام وجود دارد امکان دسترسى (علنى یا غیر علنى) به اطلاعات آن توسط دستگاه‌هاى امنیتى آن کشورها وجود دارد؟

تلگرام می‌گوید محتوای گفت‌وگو(چت)‌های محرمانه در سرورهایش ذخیره نمی‌شود و به هیچ عنوان به آن‌ها دسترسی ندارد. ولی طبیعتا اطلاعاتی که روی هر سروری ذخیره می‌شود، در حوزه قضایی آن کشور هست. با این حال تلگرام می‌گوید دسترسی قانونی به اطلاعات کاربرانش بسیار مشکل است. چرا که اطلاعات کاربران و مطالب کانال‌ها، گروه‌ها و گفت‌وگوهای شخصی را به صورت رمزگذاری‌شده و چندپاره، در سرورهایی در کشورهای مختلف ذخیره می‌کند و تنها راه دسترسی قانونی به این اطلاعات، گرفتن حکم قضایی از دادگاه‌هایی در چند کشور مختلف است. چرا که هر قسمت از اطلاعات در سروری در کشوری متفاوت ذخیره شده و دسترسی به یک سرور برای کسب اطلاعات کافی نیست.

تلگرام می‌گوید که تا کنون هیچ اطلاعاتی را فاش نکرده است.

ولی واقعیت این است که مثل بقیه شرکت‌های اینترنتی، تلگرام هم اگر بخواهد، می‌تواند به صورت مخفیانه اطلاعاتی را در اختیار نهادهایی بگذارد. به عبارت دیگر، به همان اندازه می‌شود به امانتداری تلگرام اعتماد کرد که می‌شود به رازداری دیگر شرکت‌ها اعتماد کرد. ولی تا کنون شواهدی از این‌که تلگرام اطلاعاتی را در اختیار دستگاه‌های امنیتی کشور یا کشورهایی گذاشته باشد، منتشر نشده است

samsung_sohping نامور مگ

سوالی که در موقع خرید سامسونگ برای شما پیش می آید

شرکت سامسونگ برای آنکه بازار را در هیچ رده ای از دست ندهد و قادر به رقابت چه با گوشی های گران شرکت اپل باشد و چه با گوشی های ارزان قیمت چینی دست به ساخت و عرضه این سریها کرده است. معمولا سامسونگ گوشی های سری S خود را اوایل سال میلادی با آخرین تکنولوژی روز عرضه می کند. در آن زمان سه چهار ماهی از معرفی سری آخر اپل گذشته و بالطبع این گوشی می تواند قوی تر از آن باشد.

samsung sohping

اواخر تابستان که زمان معرفی گوشی های اپل و برخی دیگر از شرکتها است سامسونگ هم دست به کار شده و سری های دیگرش همچون J و Aو C را معرفی می کند. این مدلها با آخرین تکنولوژی روز عرضه نمی شوند بلکه با آنچه یه گوشی خوب هوشمند باید داشته باشد و مورد استفاده خیلی از افراد است رونمایی می شوند.سری هایA با طراحی و کیفیت ساخت خوب برای رقابت با گوشی های اپل و سری های J با قیمت بسیار مناسب و باطریهای پرعمر و قوی تر برای رقابت با گوشی های ارزان قیمت چینی عرضه می شوند.

ssd نامور مگ

معرفی SSD های توشیباBG3

 

توشیبا (Toshiba) از جمله سازندگان درایو های SSD و تراشه های NAND است که محصولات آن با نام تجاری توشیبا، OCZ و تامین قطعات شرکت های دیگر، وارد بازار می گردد

توشیبا به تازگی یک خانواده جدید از درایو های SSD M.2 را با نام BG3 معرفی کرده است که ضخامت آنها تنها 1.3 بوده و در 2 فرم M.2 1620 و M.2 2230 به تولید می رسند. توشیبا از تراشه های BiCS 64-layer 3D NAND بهره گرفته و در آنها از فناوری های مدرن حافظه با عناوین HBM و TLC استفاده شده است. SSD های BG3 به دلیل ضخامت پایین، می توانند در تجهیزات اینترنت اشیاء نیز مورد بهره برداری قرار گیرند.این محصولات از اینترفیس پر سرعت PCIe Gen3 x2 پشتیبانی کرده و فاقد کش DRAM هستند. سالید های BG3 با ظرفیت های 128، 256 و 512 گیگابایت به تولید رسیده و سرعت خواندن/نوشتن در آنها به ترتیب 1520 مگابایت و 840 مگابایت است. شایان ذکر است که سالید های BG3 به واقع نسل سوم از حافظه های SSD توشیبا هستند که با سرعت بالا و ضخامت خیره کننده عرضه می شوند.

omolision نامور مگ

سيستمها يا محلولهاي حقيقي: دراين سيستمها قطر ذرات حل شده كمتر از 1 نانومتر ميباشد.مانند: محلولهاي قندي،

ويتامينهاومواد موادمعدني درآب

سيستمهاي پراكنده يا كلوئيدي : دراين سيستمها قطر ذرات حل شده بين 100-10 نانومتر بوده و خود شامل چندين سيستم زير مجموعه ميباشد.

الف-امولسيونها:سيستمهاي مايع در مايع ،مانند:شير،مايونز

ب- كفها :سيستمهاي گاز درمايع.مانند:خامه،چربي وسفيده تخم مرغ به هم زده

ج- آئروسل ها: سيستم هاي مايع يا جامد درگاز

د- سوسپانسيو نها:سيستمهاي جامد در مايع .مانند :نشاسته وپرتئينها درآب

سيستمهاي امولسيوني:

هنگا ميكه روغن را به آب مي افزايند لايه جداگانه اي در بالاي آب تشكيل مي دهد ،بدين معني كه روغن وآب در يكديگر حل نمي شوند وآنها را غير قابل اختلاط مينامند ،چنانچه مخلوط روغن وآب را به شدت تكان دهيم دو مايع دريكديگر

پخش شده ودر نتيجه امولسيون تشكيل مي گردد.اما چنين امولسيوني ناپايدار است ودراثر ماندن به دو لايه اوليه بازگشت پيدا مي كند.امولسيونها يا بصورت روغن در اب (0/W) ويا اب در روغن (W/O) مي باشند.امولسيون روغن درآب امولسيوني است كه در آن قطرات كوچك روغن تشكيل فاز پراكنده ايي را مي دهند ودر آب پخش مي شوند درحاليكه در امولسيون اب درروغن قطرات كوچك آب در روغن پخش مي گردند.با وجود اينكه امولسيونهاي مواد غذايي را بصورت O/W يا W/O توصيف مي كنند، اين اصطلاحات ممكن است گمراه كننده باشند زيرا روغن وآب احتمال دارد حاوي اجسام ديگري نيز باشند ، بدين معني كه علاوه بر تري گليسريدها ، فازروغن ممكن است حاوي ساير ليپيدها ومواد محلول درروغن باشد وفاز آبي براي مثال مي تواند سركه ويا شير باشد.علت آنكه قطرات آب پس از پخش شدن درروغن دوباره بهم مي پيوندند وتشكيل لايه پيوسته ايي ازآب مي دهند چيست؟ جواب اين سئوال رابايد دراين واقعيت جستجو كرد كه نتيجه پخش شدن قطرات آب درروغن ازدياد سطح تماس روغن وآب است .براي انجام اين عمل بايد درمقابل نيروي كشش سطحي كه موجب مي شود مايع حداقل سطح را اشغال كند كاري انجام گيرد.بنابراين تمايل طبيعي درجهت بهم پيوستن قطرات اب است زيرا با انجام اين عمل سطح مشترك دوفاز كاهش مي يابد وسيستم پايدارتري ايجاد مي شود. براي آنكه روغن وآب امولسيون پايدارتري تشكيل دهند جسم سومي بنام ماده امولسيون كننده يا امولسيفاير بايد حضور داشته باشد.

 

امولسيفايرها

چنانچه كشش سطحي بين روغن وآب كه به كشش بين سطحي معروف است زياد باشد امولسيون پايدار بدشواري مي تواند تشكيل شود. امولسيفايرها با ساختار مناسبي كه دارند كشش بين سطحي را كاهش مي دهند وباعث پايداري سيستم امولسيون مي گردند. امولسيفايرها با كاهش كشش بين سطحي از تجمع وپيوستگي ذرات فاز پراكنده جلوگيري مي كنند. درساختمان امولسيفايرها بخشي بصورت lipophilic يا آبگريز وجود داردكه قابليت انحلال خوبي درفاز غير آبي داشته وبخشي نيز قطبي يا آبدوست (hydrophilic) بوده وحلال در آب مي باشد. بخش آبگريز مولكول عموما" يك زنجيره بلند آزاد آلكيل بوده درحاليكه بخش آبدوست شامل گروههاي پراكنده ايي از هيدروكسيل يا پلي گليكول اتر مي باشند. گروه آبدوست قطبي بوده وبطرف آب كشيده مي شود در حاليكه گروه آبگريز غير قطبي وغالبا" هيدروكربني با زنجيره بلند است و مجذوب روغن مي گردد. بدين ترتيب در امولسيون آب در روغن امولسيون كننده به طريقي جذب مي شود كه ابتداي قطبي مولكول در اب قرار گرفته وانتهاي غير قطبي ان خارج از قطره آب ودر روغن قرار مي گيرد.چنانچه امولسيون كننده ايي داراي گروههاي باردار باشد فرايند جذب منجر به توليد قطرات ريز بارداري مي شود كه يكديگر را دفع مي كنند. چنين قطرات ريزي بيكديگر نمي پيوندند وبنابراين اين عامل موجب افزايش پايداري امولسيون مي گردد. لذا بر اين اساس مي توان امولسيفايرها را به چند دسته تقسيم بندي كرد :

الف-امولسيفايرهاي آنيوني: روي بخش فعال مولكولشان بار منفي دارند.

ب- امولسيفايرهاي كاتيوني: روي بخش فعال مولكولشان بار مثبت دارند.

ج- امولسيفايرهاي غير يوني : فاقد بارالكتريكي بوده وداراي دوبخش چربيدوست و آبدوست هستند ودرصنايع غذايي بيشترين كاربرد را دارند.

د- امولسيفايرهاي آمفوتريك : به تناسب PH محيط كاتيوني يا انيوني مي شوند.نوع امولسيوني كه توسط يك سيستم روغن- آب تشكيل ميشود بستگي به چندين عامل،از جمله تركيب فازهاي روغن وآب ،ماهيت شيميايي امولسيون كننده ونسبت روغن وآب موجود دارد. چنانچه گروه قطبي امولسيفايري بهتر از گروه غير قطبي آن جذب شود ،ميزان جذب توسط آب بيشتر از روغن است.مقدار جذب در سطح مايع بستگي به سطح دسترسي آن مايع دارد و هنگامي كه فصل مشترك روغن-آب به طرف آب ميل نمايد جذب امولسيفاير توسط آب افزايش مي يا بد وامولسيوني از روغن درآب توليد مي شود.بسيا ري از اجسام از خود فعاليت امولسيفايري نشان مي دهند و بر همين اساس تقسيم بندي بر روي امولسيفاير ها صورت مي گيرد :

- 1امولسيفايرهاي طبيعي

الف-يوني. مانند: پروتئين ها ،هيدروكلوئيد ها ( صمغ عربي ) ،فسفو لپيدها(لستين)

ب- تركيبات طبيعي.مانند: گليكولپيد ها،ساپونين ها

- 2امولسيفا يرهاي سنتزي

الف- يوني مانند: استئاريل 2-لاكتيل لات،داتم، سيتروم.

ب-تركيبات طبيعي .مانند:منو-دي اكيل گليسرولها و استرهاي اسيد لاكتيك واستيك آنها ،استرهاي اسيد چرب ساكارز ،استرهاي اسيد چرب سوربيتان،استر اسيدهاي چرب پلي اكسي اتيلن سوربيتان ،پلي گليسرول-پلي ريسينولئات(PGPR)

اما خصوصيت مهم ديگري كه بر اساس آن امولسيفايرها را تقسيم بندي مينما يند بر اساس خصوصيت انحلال آنها وانديس HLB ميباشد.

فعاليت يا نيروي حاصل از گروههاي چربيدوست ويا آبدوست در امولسيفايرها ميتواند از طريق ثابتهاي دي الكتريك ويا از وضعيت كروماتوگرافي آنها مشخص شود وبدين وسيله ميزان HLBامولسيفايرها مشخص گردد. مهمترين ويژگي در انتخاب امولسيفايرها نسبت آب پسندي وچربي پسندي آنها ميباشدكه كمك قابل ملاحظه اي در انتخاب آنها مي نمايد.در انتخاب تركيبات فعال سطحي بر اساس HLB به هر تركيب يك عدد از صفر تا 20اختصاص داده ميشود.تركيبات محلول در روغن ها در اعداد پايين واعداد بالاتر به تركيباتي كه تمايل بيشتري به انحلاليت در آب دارند اختصاص داده مي شوند.وقتي تركيبي صد د ر صد آب پسند است HLBآن حدود 20 و اگر صد درصد چربي پسند است عدد 1به آن تعلق ميگيرد.براي محاسبه آن نيز از عدد صابوني واسيدي تركيب امولسيفاير استفاده ميشود.لازم به ذكر است امولسيفايرها هرگز بصورت خالص موجود نيستند.HLBاسترهاي اسيد چرب پلي هيدروكسي الكلها بشرح ذيل محا سبه ميشوند:

 

HLB= 20(1-SV/AV)

: SV عدد صابوني امولسيفاير

AV: انديس اسيدي اسيد شاخص

بر اساس تعداد گروههاي چربيدوست وآبدوست نيز مي توان از طريق فرمول ذيل ميزان HLBرا محاسبه نمود:

HLB=∑ (hydrophilic group number) -∑ (hydrophobic group number) +7

كه البته بايدگفت هميشه بين HLB محاسبه شده و HLBكه از طريق تجربي بدست مي آيد اختلاف وجود دارد.

 

ويژگيهاي يك امولسفاير مناسب بشرح ذيل مي باشد:

 

-1امولسيفايرها كشش بين سطحي را كاهش داده درنتيجه انحلال مواد بهتر صورت مي گيرد.

-2به سرعت در فضاهاي خالي پخش مي شود.

-3درغلظتهاي پايين اثرات عملكردي بسيار خوبي دارد.

- 4به تغييرات شيميايي مقاوم مي باشد.

- 5فاقد بو وطعم وخاصيت سمي مي باشد.

-6ازنظر اقتصادي مقرون به صرفه مي باشد.

نقشهاي امولسيفاير در تركيبات مختلف غذايي:

الف- امولسيون كننده: كه بطور كامل شرح داده شد.

 

ب- ايجاد تركيب پيچيده با نشاسته :

اكثر امولسيفاير ها يك اسيد چرب خطي در مولكول خود دارند كه قادر به ايجاد تركيب با مولكول آميلوز است.اين ويژگي در به تا خير انداختن بياتي نان و كيك و كاهش چسبندگي در فرآورده هاي نشاسته اي مانند پوره سيب زميني وپاستاها نقش بسيار مهمي دارد.

ج- ايجاد واكنش متقابل با پروتئين: امولسيون كننده ها داراي ساختار يوني ميتوانند در بعضي از فرآورده هاي غذايي با پرتئين ها وارد واكنش شده و ويژگي ساختاري اصلاح شده اي بوجود آورند. مثلا" با گلو تن گندم واكنش داده وباعث افزايش الاستسيته پرتئين شوند در نتيجه حجم نان را افزايش ميدهند.

د- اصلاح چسبندگي:برخي از امولسيفاير ها در فرآورده هاي غذايي حاوي بلورهاي قند كه در چربي پراكنده هستند اضافه مي شوند وبا ايجاد پوششي روي بلورهاي قند باعث كاهش چسبندگي ميگردند .اين ويژگي در قابليت سياليت شكلات مذاب تاثير دارد واز حالت bloom ياشكوفه زدن بر روي شكلات ( ظاهر شدن چربي بر روي سطح شكلات)جلوگيري ميكنند.

ه- ايجاد كف:امولسيفايرها كه اسيد چرب اشباع دارند قادر به پايدار كردن كف محلولهاي آبي ميباشند بنابراين از عوامل ايجاد كف در دسرهاي فوري خامه اي زده شده مي باشند.

 

و- اصلاح بافت :عمل پيچيده ايي است كه روي نشاسته انجام ميگيرد وباعث كاهش كلوخه شدن آن مي شود.بطور مثال يكنواختي در ماكاروني ونان وكيك ايجاد ميشود.

ز- لغزنده كننده :امولسيفايرهايي مانند منوودي گليسريدهاي غير اشباع درچرب كردن منافذ اكسترودرها و درشكل دادن

فرآورده ها مؤثر مي باشند.مانند كاهش چسبندگي آدامس وآبنبات

ح- تغيير تبلور:تغيير حالت چند شكلي و درواقع رشد بلورهاي چربي ميباشد كه فرآورده هايي مثل مارگارين وروغنهاي قنادي وشكلات ايجاد مينمايد.بهينه سازي ابعاد بلورها در اين محصولها باعث افزايش حالت خامه ايي واصلاح نتايج پخت ميشود.ازاين حالت در اصلاح فرآورده هاي شكري وقندي استفاده ميشود .

ط- مرطوب كنندگي:اين تركيبات بطور معمول خود داراي اثر مرطوب كننده ايي ميباشند.فقط بايد ويژگي ماده ايكه ميبايست مرطوب شود مشخص شود.ممكن است باعث كاهش كشش سطحي بين مايع وجامد شده ودر نتيجه پخش شدن سريعتر مايع در سطح ذرات جامد گردد.مثلا"دسرهايي كه با اسپري دراير خشك شده اند،پودر نوشابه ها،صبحانه هاي فوري، پودر قهوه و-----

ي- اصلاح پراكندگي يك مايع در مايع ديگر به منظور تشكيل محلولهاي زلال: بسياري از طمعها ورنگها به يك امولسيون كننده نياز دارند كه حل شوند.

بعضي از قوانين استفاده از امولسيفايرها:

-1امولسيفايرهاي غير اشباع را براي چربيهاي غير اشباع استفاده ميكنيم.

-2براي بهتر شدن اثر امولسيفاير بيشتر از اپتيمم آن استفاده نكنيد بلكه براي بهتر شدن اثر،از مخلوط امولسيفاير ها استفاده كنيد بويژه زمانيكه پايداري امولسيون يا كف مد نظر است.

-3ثبات امولسيونها با محلوليت امولسيفاير در فاز پيوسته مطلوب خودش ميباشد.

يعني امولسيفايرهاي با HLB بالا در آب وبا HLB پايين در روغن حل شوند.

-4وجود پرتئين و يا قند ها در سيستم تا حدودي قوانين وHLB امولسيفاير ها را تغيير ميدهد.

-5فقط مونو گليسريد ها ي اشباع شده با نشاسته كمپلكس ميدهد.

-6شكل ظاهري امولسيفاير ها بر روي خواص كاربرديشان تاثير دارد.مثلا"پودري،پرك،آبكي،ژل

-7بسياري از عملكردها بخاطر تاثير در شكلهاي متفاوت آنهاست.

-8امولسيفايرهايي كه شامل اسيدهاي چرب غير اشباع هستند كه تعدادشان هم زياد است،ممكن است بو وطعم بد را تشديد كنند.

-9بندرت امولسيفاير ها بصورت خالص استفاده ميشوند ومعمولا" توليد كنندگان امولسيفاير ها با درجه خلوص هاي متفاوتي آنها را توليد مي كنند.

-10بعضي از وقتها علت كاربرد امولسيفاير ها غير از پيوند آب وروغن است وارتباطي با HLB ندارد ودر ارتباط با اصلاح بافت نشاسته يا پروتئين ميباشد.

-11روش افزودن امولسيفاير تاثير زياد دارد.درچه ميزان دما وكدام مرحله اضافه شوند.

-12بعد از اضافه شدن امولسيفاير به سيستم بايد متوجه بود چه فرايندي بعد از آن بر روي سيستم صورت خواهد گرفت وچه تاثيري بر روي امولسيفاير خواهد داشت، مانند: هموژنيزه كردن.

موارديكه در هنگام ساخت امولسيفاير ها بايد رعايت گردند:

 

-1حداقل دما در حين تشكيل امولسيون 75درجه سانتيگراد بوده وامولسيفايرها وتركيبات روغني بايد بطور يكنواخت در آب بالاي 75 درجه سانتيگراد اضافه شوند.

-2سرعت هم زدن درميكسر هاي آزمايشگاهي بالايrpm 3000ودر حدود 7 دقيقه هم زده شود.ودر مقياس صنعتي كه سرعت پايين تري باشد حدود 30 دقيقه زمان جهت ساخت امولسيفاير لازم ميباشد.

-3بعد از اينكه محلول اماده شد بايد محلول با سرعت پايين هم زده شده وسرد شود.

در امولسيفاير هاي ليپوفيليك ساختمان ژل شروع به تشكيل شدن نموده وتا دماي c 50تشكيل ميشود.در طي فرايند سرد كردن بايد سرعت هم زدن پايين و به كندي محلول سرد شود.

-4معمولا" امولسيفايرهاي با HLB بالا در هنگام ساخت با سرعت بالا ودر دماي80- 70درجه سانتي گراد كف ميكنندواين كف نامطلوب است.درصورت امكان تحت شرايط خلاء از تشكيل كف جلوگيري كرد.

-5افزودن مواد فعال كننده و الكتروليتها و تنظيم كنندهها ي PH بايد در دماي پايين تر از 40 درجه سانتيگراد و با سرعت كم هم زد ن اضافه شوند در غير اينصورت ساختار ژل از بين ميرود.

6-در مرحله آخر ويسكوزيته امولسيون در دماي حدود 45 درجه سانتيگراد افزايش مي يابدو در بهترين حالت سطح امولسيون يكنواخت وشفاف و درخشنده خواهد بود و زمانيكه دما ي امولسيون به 30 درجه سانتيگراد رسيد فرآيند تمام شده است.

 

 

 

 

amazon نامور مگ

CNBC روز پنجشنبه گزارش داد که یک تیم مخفی آمازون با نام 1492 بر روی یک پروژه که به مراقبت های بهداشتی اختصاص دارد کار می کند. این اواخر در حال توسعه نرم افزار ها و سخت افزار های مربوط به سوابق پزشکی الکترونیکی، پزشکی تله مدیا و سایر مسائل مربوط به سلامت است.

نام 1492 به سالی اشاره دارد که کریستف کلمب به امریکا سفر کرد اما شاید تیم آمازون این طعنه را از دست داده که کلمب در واقع متوجه کشف یک قاره جدید نشد و فکر می کرد جای دیگری است. با این وجود، واضح است که هدف آمازون پوشش دادن مبانی در عرصه مراقبت های بهداشتی است، با توجه به مراکز کنترل بیماری، بازار مراقبت بهداشتی ایالات متحده در سال 2000 تا 2011 با افزایش درآمد ایالات متحده از 2/1 تریلیون دلار به 2،3 تریلیون رو برو بود. این رقم به احتمال زیاد به سرعت افزایش خواهد یافت زیرا هزینه های مراقبت های بهداشتی در آمریکا همچنان به سرعت در حال افزایش است.

پوشش کامل

به نظر می رسد یکی از اهداف تیم 1492 آمازون حصول اطمینان از این امر است که  آمازون در بخش های مختلف صنعت پزشکی پر درآمد ایستادگی می کند. آخرین اخبار مربوط این است که  آمازون در مورد امکان فروش دارویی تحقیق کرده است. به گزارش خبرگزاری ها، تیم 1492 در حال کار بر روی راه های ساده ی مدیریت مدارک پزشکی است تا اطلاعات را به راحتی برای مصرف کنندگان و پزشکان در دسترس قرار دهد. علاوه بر این، گزارش شده است که با توجه به این برنامه می تواند سلامت ایالات متحده را برای افرادی که دسترسی محدود به پزشک دارند، بهبود بخشد. این می تواند شامل ایجاد یک پلت فرم پزشکی جدیدی باشد که به بیماران اجازه می دهد که مشاوره مجازی با پزشکان داشته باشند. آمازون جدیداً وارد دنیای پزشکی نشده است زیرا قبلا برنامه های بهداشتی را توسعه داده است. گام بعدی می تواند گزینه های اتصال بیشتر بین دستگاه های پزشکی و سایر محصولات اختصاصی مانند دستیار هوش مصنوعی آن، الکسا باشد.

راجر انتنر، تحلیلگر اصلی در Recon Analytics گفت: "بهداشت و درمان بزرگترین بخش در اقتصاد است و برای نوآوری آماده شده است. او به TechNewsWorld گفت: "هیچکس در مورد مراقبت بهداشتی بیشتر از ایالات متحده زمان صرف نمیکند، در حالیکه بسیاری از کشورها در آمد قابل توجه تری نسبت به ایالات متحده دارند. "

بازار سلامت

آمازون تنها شرکتی نیست که به بررسی فرصت های موجود در دنیای مراقبت های بهداشتی پرداخته است. اپل، گوگل و مایکروسافت هر کدام اقدامات خود را آغاز کرده اند. جیم مک گریگور، تحلیلگر اصلی تحقیق Tirias، گفت: همه این شرکت ها باید در AI برای مراقبت های بهداشتی سرمایه گذاری کنند ، زیرا همراه با Al در حمل و نقل، AI در مراقبت های بهداشتی جامعه را تغییر خواهد داد." او به TechNewsWorld گفت که با دسترسی به تمام اسکن های پزشکی، تشخیص و تغذیه اطلاعاتی که از ارائه دهندگان عمده مراقبت های بهداشتی در دسترس است، هوش مصنوعی در برخی موارد از یک انسان بهتر عمل می کند. "با استفاده از مراکز داده های گسترده و قابلیت های AI، آمازون موقعیت خوبی برای رهبری در این زمینه دارد اما دسترسی به داده ها بزرگترین چالش است " مک گرگور اضافه کرد. "توجه داشته باشید که تنها طی دهه گذشته، اکثر اطلاعات پزشکی به شکل الکترونیکی منتقل شده است، بنابراین پیش از این تقریبا غیرممکن بوده است."

رایانش ابری و بهداشت و درمان

با پیشرفت در آرشیو اطلاعات دیجیتال و یادگیری عمیق، زمان استفاده از Al برای مراقبت های بهداشتی فرا رسیده است. با این حال، نگرانی های مقررات و حفظ حریم خصوصی می تواند چالش های عمده ای حداقل در کوتاه مدت باشد. متاسفانه بسیاری از ارائه دهندگان خدمات بهداشتی برای حفظ کنترل این همه داده در تلاشند. مک گرگور گفت. "در ایالات متحده، به ویژه، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی پشت قوانین HIPAA مخفی شده اند، که بیان می کند که شما باید اطلاعات شخصی بیمار را خصوصی نگه دارید". سازمان های بهداشت و درمان باید متقاعد شوند که داده های خود را به اشتراک بگذارند، هرچند انجام این کار نیاز به ارائه دهندگان شخص ثالث مانند آمازون دارد. آیا صنعت سلامت حتی چنین همکاری را در نظر می گیرد؟

مک گرگور اضافه کرد "تا کنون، پاسخ منفی بوده است - اما می تواند به میزان قابل ملاحظه ای هزینه های خود را کاهش داده و کیفیت خدمات ارائه شده را بهبود بخشد،". وی پیشنهاد داد که در درازمدت " این شخص ثالث همانند آمازون برای به حداکثر رساندن مزایای AI در مراقبت های بهداشتی به کار خواهد رفت". به همین دلیل است که بازیکنان متنوعی به صورت محتاطانه وارد بازار کنترل شده اند که دارای موانع و پتانسیل بالا می باشد. تحلیلگر ریون گفت : " ما زمانی وارد دیجیتالی کردن مراقبت های بهداشتی شدیم که هیچکس این کار را نکرده بود ، قطعا تقاضا وجود دارد اما هیچکس نیازی به خرید آن برای دیگران ندارد. دلیل دامن زدن به آن، راه انداختن بازار است اما واقعیت واضح این است که میتوان این کار را بهتر انجام داد".

litum نامور مگ

باتری لیتیوم-یون به انگلیسی: Lithium-ion battery مخفف انگلیسی: Li-ion یا LIB یک خانواده از باتری‌های قابل شارژ است که در آن در زمان تخلیه، یون‌های لیتیوم از الکترود منفی به سمت الکترود مثبت و در هنگام شارژ شدن وارونه حرکت می‌کنند.

باتریهای لیتیم ـ یون بالاترین چگالی انرژی را فراهم می‌سازند، تقریباً دو برابر انرژی قابل دسترسی از باتریهای نیکل ـ کادمیم. باتری های لیتیم - یون معمولاً برای تأمین نیروی لازم در دستگاههای الکترونیکی قابل حمل مورد استفاده قرار می گیرند و در مقایسه با نسل های قدیمی تر باتری ها یعنی NiCad (نیکل – کادمیوم) و NiMH (نیکل – متال)، باتری های لیتیم - یون وزن و حجم سبک تری حدود 3 تا 5 برابر دارند.[۱] آنها به دشارژ کامل نیاز ندارند و می‌توان از جریان بالاتری برای شارژ و دشارژ بدون آسیب به باتری استفاده کرد. در هنگام دشارژ افت پتانسیل کمی دارند، به دوره break-in نیاز ندارند و از مسئله حافظه باتری خبر ندارند. می‌توانید در هر زمانی یک باتری لیتیم ـ یون را بی آنکه روی کارایی باتری اثر بگذارد شارژ کنید، اما چون باتریهای لیتیم ـ یون معمولاً دارای طول عمر شارژ/دشارژ ۳۰۰ تا ۵۰۰ چرخه هستند و اگر زود به زود و قبل از تخلیه، این باتری شارژ شود طول عمر باتری پایین می‌آید. همچنین در صورت ادامه شارژ پس از پر شدن، باتری آسیب دیده و از عمر آن کاسته می‌شود به همین دلیل برای شارژ آنها از مدارهای محافظ هوشمند استفاده می‌شود تا پس از پر شدن جریان شارژ قطع شود و باتری بیش از حد شارژ نشود. با آنکه بسیاری از سازندگان باتری‌های لیتیم ـ یون طول عمر باتری را تا سه سال ذکر می‌کنند، بعضی از مصرف‌کنندگان طول عمر تا ۱۸ ماه را گزارش کرده‌اند.

خبرنامه

از جدیدترین اخبار مطلع شوید